Skip to content

Arendus on läbi müüdud!

A-energiaklassi korterelamu Raplas, Mahlamäe 7

Tutvustus

Projekteeritud korterelamu paikneb põhja-lõuna suunaliselt järgides olemasoleva hoonestuse rütmi ja orientatsiooni. Hoone on mahuliselt ja materjalidega liigendatud suhestudes seeläbi paremini väikelinna miljööga.
Köetav kubatuur on hoitud kompaktne ja võimalikult väike – enamik abi- ja ühisruume (trepikoda, jäätmed ja jalgrataste parkimine) on mitteköetavad, kuid ilmastiku eest kaitstud.

Hoone on pragmaatilise vormikeelega, kasutatud on naturaalseid ja vastupidavaid materjale ning energiatõhususeklassilt on tegemist ligi nullenergiahoonega.

Parkimine on täies mahus lahendatud territooriumil.

Kinnistul on säilitatud täies mahus olemasolev kõrghaljastus, mida on osaliselt täiendatud.

Esimese korruse korteritele on kinnistu ida- ja lõunaservas eraldatud privaatsed aiad, kõrgemate korruste korteritel on rõdu või katuseterrass.

Alale on projekteeritud lisaks elamule uued jalgteed, parkla, jalgrattamaja, mänguväljak ja täiendatud olemasolevat haljastust. 

Hoone kavandamisel on arvestatud, et uusehitis sobituks olemasoleva hoonestusega, oleks madalate rajamis- ja hoolduskuludega, kulutaks minimaalselt energiat ning pakuks elanikele parimaid elutingimusi.

Korterelamu valmib kevadel 2022.

Asukoht

Rapla linn on 53 kilomeetri kaugusel Tallinna kesklinnast ning vahemaa läbimiseks kulub sõiduautoga ainult 45 minutit.

Mugava ja tõrgeteta liikluse tagavad rekonstrueeritud Tallinn – Rapla maantee ja uuendatud liiklussõlm Tallinna ringteega ristumisel. Võimalus liigelda lisaks autole veel bussi ja rongiga.

Rapla linnas on kõik eluks vajalik olemas!

Gümnaasium, kultuurikeskus, spordihoone, maavalitsus, vallavalitsus, notar, kaubanduskeskused,restoranid, apteek, arstikeskus, autoremonditöökojad. 

Lähedal mets ja teed on heas seisukorras.