Soo 7

Uued korterid peatselt valmivas elamus Kalamajas.

Soo 7A

Kahe korteriga hoovimaja Soo tänaval

Uued korterid Kalamajas Soo 7.

K

alamajja, aadressile Soo 7, on valminud uued korterid.
Planeeritav ala asub terviklikult säilinud miljööväärtuslikul alal ning jääb muinsuskaitseala kaitsevööndisse.

Soo tn 7 kinnistu on tüüpiline pikk ja kitsas Kalamaja töölisaguli krunt. 1923. aastal ehitati kaheksa väikese üürikorteriga kahekordne elamu Soo tn äärde. Paar aastat hiljem ehitati krundile kahe korteriga hoovimaja ning abihooned pesuköögi ja kuuridega. Käesolevaks ajaks on hoovimaja hävinud. Säilinud on ainult tulemüür. Tänavaäärne maja seisab kindlalt omal kohal ning vajab korrastamist.

Soo 7 tänavapoolne korterelamu on valmis, Soo 7a hoovimaja valmib 2020 kevadel. Tänavapoolne hoone on rekonstrueeritud alates vundamendist kuni katuseharjani, säilitades väliselt esialgset arhitektuuri.

Arendaja ja ehitaja on Everster OÜ www.everster.ee
Detailplaneeringu on koostanud OÜ Vainik RM, arhitekt Milvi Vainik.
Ehitusluba nr 1712271/08191. Korterelamu on projekteeritud K2 projekt OÜ poolt, arhitekt Külli Kübbar.

Kahe korteriga hoovimaja Soo 7A

A

adressile Soo 7a on valmimas kahe korteriga kortermaja. Tegemist on hoovimajaga.

Mõlemad korterid paiknevad läbi kahe korruse.

Soo 7a on kavandatud kivikonstruktsioonis puidust välisvoodri ja viilkatusega elamu. Aknad on puitraamidel kolmekordse paketiga. Esimese korruse korteril on terrass ning teise korruse korteril kaks rõdu. Korterid on varustatud ventilatsioonisüsteemiga ja köetavad õhk-vesi soojuspumpadega. Energiaarvutusel põhinev energiamärgis on B.

Hoovi rajatakse parkimiskohad, haljastus, mänguväljak. Parkimiskohti on kaks igale korterile. Parkimiskoha ühe koha maksumus on 5500 eurot.